8.2.2012

חקירות פרטיות: בכספת סודות רבים – לא רק כסף ומזומניםההפתעות הצפונות במהלך פעילות בחקירות עולות לעיתים על כל דמיון.
באחת מהחקירות פרטיות היותר מורכבות ורגישות אשר ביצע משרד חקירות גיורא קציר, חקרנו פרשייה של גניבה מתוך כספת בבית אבי משפחה ירושלמית מושרשת, גניבה שהתבצעה לאחר פטירת האם.
מן הסתם, התמקדה החקירה בקרב בני משפחה – מספר אחים בוגרים, בני משפחותיהם וסביבתם הקרובה,
לא היו כל סימני פריצה לבית, הכספת הייתה מוסווית ומוסלקת, מיקומה ידוע רק לחלק מבאי הבית, ולא היה ספק בכך שהיא רוקנה מתכולתה על ידי מי מבני המשפחה או המקורבים אליהם.
מזמין החקירה היה הבכור מבין האחים.
במהלך החקירה נחקרו האב הקשיש, 3 האחים ושתי האחיות, בני משפחותיהם, וכמה מידידי המשפחה שהיו בני בית במקום.
החקירות היו רגישות, לעיתים בעייתיות מפאת רגישות העניין, ולא רק בשל סמיכותן אל האירוע הטראגי של מות האם, אהובת המשפחה, אלא (במיוחד) לאחר שהבנו כי אנו חושפים ומגרדים פצעים כואבים וישנים של רבים מבני המשפחה.
במהלך החקירה נחשפנו לא רק אל תולדות המשפחה הצבעונית והמעניינת, אלא, ובעיקר, למערכת יחסים מסובכת בה מעורבים כל הילדים ובני\בנות הזוג שלהם במאבק גלוי על כספי הירושה בעקבות מות האם, ובהיות (עדיין) אבי המשפחה חי, נושם ובועט...
כל הממצאים והראיות הובילו לכיוון אחד, מפתיע ככל שיהיה אך כמעט וודאי – מזמין החקירה הוא זה ש"ניקה" את הכספת, שהכילה כסף רב (מאות אלפי שקלים במזומנים ובמטבע זר) ותכשיטים יקרים, על רקע חשש מנישולו מהירושה.
משחשפנו בפניו (והרי הוא הלקוח – הוא זה שהזמין את החקירה הפרטית) את ממצאינו ומסקנתנו הבלתי מתפשרת, נתן לנו להבין שאכן הצלחנו לחשוף את האמת, ביקש שנמנע מלערוך דוח כתוב ומסודר, כמקובל, ולמעשה (כך הוברר לנו בדיעבד) הוא השיג את מטרתו בכך שבהיותו מזמין החקירה, ניקה עצמו בפני בני משפחתו מכל חשד אפשרי...
והיה כבר מי שאמר לי, לאחר ששמע ממני את סיפור המעשה, שמדובר בחומר מעולה לתסריט הוליוודי... ואולי תורכי  או הודי...
(יום אחד אולי עוד ארים את הכפפה...)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה